САРАДЊА ШКОЛЕ У ЧАЈЕТИНИ СА ШКОЛОМ У МАЧКАТУ

Једна од активности која је предвиђена Програмом Еко-школе за ову школску годину је и сарадња са ОШ ,,Миливоје Боровић“ из Мачката, која се од почетка школске године добијањем  потврде прикључила  међународним Еко-школама.
У четвртак, 19.02.2015. је у Основној школи у Мачкату одржана друга седница Еко-одбора, а једна од тачака дневног реда је  била представљање ОШ ,,Димитрије Туцовић“ у реализацији Програма Еко-школе.

Испред чланова Еко-одбора ОШ ,,Димитрије Туцовић“, седници су присуствовали: директорка школе Милка Васиљевић, члан Јагода Јеремић и координаторка Еко-школе Зорица Милосављевић. Координаторка је путем презентације присутне упознала шта је планирано и шта је  од планираних активности одрађено од почетка школске године са нагласком да је већина активности усмерена на  развијање еколошки пожељног понашања у области управљања отпадом, како у школи, тако и у читавој општини.

На крају седнице, на предлог чланова Еко-одбора школе из Мачката је договорено да се за све осмогодишње школе у општини за Дан заштите животне средине (5. јун) организује Еко-квиз, као и да се отпочне са издавањем еколошког, електронског часописа са темама везаним за заштиту животне средине. Часопис би уређивали запослени у ОШ ,,Миливоје Боровић“ у Мачкату.
Повезивањем наше школе са школом у Мачкату разменом искустава и плановима за даљу сарадњу, учињен је још један корак који води унапређењу стања животне средине у општини, уз укључивање све већег броја ученика и запослених у школама.